فرکانس چیست؟

فرکانس چیست؟

فرکانس

اگه شما هم به دنبال آموزش الکترونیک به فرزندانتون هستید این پست آموزشی رو از دست ندید. هدف این آموزش آشنایی با فرکانس و کاربرد اونه .

آموزش کاربرد فرکانس به بچه ها

یک اصل مهم در آموزش الکترونیک به کودکان، جذابیت آموزش هست. بنابراین آموزش های تصویری و کارتونی تاثیر بیشتری خواهند داشت. چنین آموزش هایی خسته کننده هم نخواهند بود.

در این آموزش مفهوم فرکانس رو آموزش میدیم. ما در زبان فارسی به آن بسامد هم میگیم. این مفهوم الکترونیکی رابطه نزدیکی با امواج داره. امواج الکترومغناطیسی، امواج صوتی، امواج نوری و … برای تعریف به این پارامتر نیاز دارن. یادتون باشه واحد فرکانس هرتز هست. و ما میتونیم بعضی فرکانسارو با وسیله ای به نام اسیلوسکوپ اندازه گیری کنیم.

سری فیلم های آموزشی پارک الکترونیک رو با همین هدف برای شما آماده کردیم. در این فیلم ها رباتی به اسم ادوبات با مفاهیم و پارامترهای الکترونیکی از جمله فرکانس آشنا میشه.

در کنار این آموزش ها ما محصول کیت آموزش الکترونیک مدار رنگی را آماده کرده ایم. در مدار رنگی دلبندتون با مفاهیم اولیه الکترونیک و رباتیک آشنا میشه، مفهوم مدارو میشناسه، با بعضی قطعات الکترونیکی آشنا میشه و خروجی یک مدار الکترونیکی که خودش ساخته رو به صورت عملی میبینه.

شروع آموزش الکترونیک به بچه ها با کیت آموزش الکترونیک مدار رنگی

لازم به ذکر است منبع این فیلم ها سایت adafruit است. توصیه میکنیم سایر فیلم های آموزشی الکترونیک به کودکان ما رو در صفحه کیتطوری دنبال کنید.

جدیدترین فیلم های آموزش الکترونیک برای کودکان در صفحه کیتطوری

تو این آموزش یادگرفتیم چطور با اسیلوسکوپ میتونیم شکل و فرکانس امواج رو ببینیم و اندازه بگیریم. به خاطر داشته  باشید هر چقدر فرکانس یک موج صوتی بالاتر باشه، اون موج صدای بلندتری داره. اسیلوسکوپ مدل های مختلفی داره. اینجا دو مدل اسیلوسکوپ میبینید که امواجو نشون میدن. اسیلوسکوپ ها بر اساس تعداد ورودی هایی که دارن دوکاناله، سه کاناله ، چهارکاناله و بیشتر هستن.  دو نمونه اسیلوسکوپو میبینید که شکل موج و ویژگی های موج ورودی رو نشون میدن.

اسیلوسکوپ و فرکانس
اسیلوسکوپ و فرکانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *