آموزش دیود به زبان ساده

دیود چیست؟ چه کاربردی دارد؟

آموزش دیود به کودکان

اگه شما هم به دنبال آموزش الکترونیک به فرزندانتون هستید این پست آموزشی رو از دست ندید. هدف این آموزش آشنایی با دیود و کاربرد اونه . درواقع آموزش دیود به زبان ساده انجام میشه.

آموزش کاربرد دیود به بچه ها

یک اصل مهم در آموزش الکترونیک به کودکان، جذابیت آموزش هست. بنابراین آموزش های تصویری و کارتونی تاثیر بیشتری خواهند داشت. چنین آموزش هایی خسته کننده هم نخواهند بود.

تو این مطلب ما آموزش دیود به کودکان رو دنبال می کنیم. هدف ما آموزش دیود به زبان ساده هست. به خاطر داشته باشید که این قطعه الکترونیکی اندازه ها و شکل ها و ولتاژ های شکست مختلفی داره. ولتاژ شکست یعنی اگه ولتاژی که بهش میدیم بیشتر از اون مقدار بشه دیود خراب میشه.

سری فیلم های آموزشی پارک الکترونیک رو با همین هدف برای شما آماده کردیم. در این فیلم ها رباتی به اسم ادوبات با مفاهیم و قطعات الکترونیکی از جمله دیود آشنا میشه.

آموزش دیود به زبان ساده به کودکان با این فیلم انجام شد. حالا فرزند شما کاربرد دیود رو درک کرده.

در کنار این آموزش ها ما محصول کیت آموزش الکترونیک مدار رنگی را آماده کرده ایم. در مدار رنگی دلبندتون با مفاهیم اولیه الکترونیک و رباتیک آشنا میشه، مفهوم مدارو میشناسه، با بعضی قطعات الکترونیکی آشنا میشه و خروجی یک مدار الکترونیکی که خودش ساخته رو به صورت عملی میبینه.

شروع آموزش الکترونیک به بچه ها با کیت آموزش الکترونیک مدار رنگی

لازم به ذکر است منبع این فیلم ها سایت adafruit است. توصیه میکنیم سایر فیلم های آموزشی الکترونیک به کودکان ما رو در صفحه کیتطوری دنبال کنید.

جدیدترین فیلم های آموزش الکترونیک برای کودکان در صفحه کیتطوری

تو این آموزش یاد گرفتیم که LEDها هم نوعی دیود هستند. چند مدل از این قطعه الکترونیکی مفید رو ببینید.

دیود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *