کاور داخلی کووید-19

کووید-19 و ساخت دنیای جدید ما

کاور داخلی کووید-19

قصه کرونا از کجا شروع شد؟

شاید هیچکس فکرشو نمیکرد وقتی 15 دسامبر 2019 اولین گزارش رسمی ویروس کووید-19 یا همون کرونا ثبت شد، توی کمتر از 9 ماه زندگی همه آدمای دنیا قراره زیر و رو بشه. این ویروس کوچولو بدنیا اومده و حسابی جا خوش کرده.

شاید الان با خودمون بگیم کاش چینیا حواسشونو جمع میکردن و این جک و جونورای عجیبو نمیخوردن که کار ما به اینجا نکشه یا خیلی کاش ها و حسرت های دیگه اما خب بهتره روی چیزی تمرکز کنیم که قدرت تغییرش رو داریم.

کووید-19 جهانی

دنیا چه تغییری کرده؟

اگه بخوایم راجع به تغییراتی که کووید-19 ایجاد کرده صحبت کنیم باید روزانه 1 پست کامل رو اختصاص بدیم، اما مهمترین کاری که کرونا با ما کرد رو میشه به دو مورد زیر خلاصه کرد:

افزایش فاصله اجتماعی، کمرنگ شدن دوستی های حقیقی و پررنگ شدن دوستی های مجازی

دورکاری، چه در زمینه شغلی، چه در زمینه تحصیلی و چه در زمینه کارهای روزمره

نمیتونیم کامل بگیم که تغییرات زندگی ما همه مضر و منفی هستن همونطور که نمیتونیم بگیم همشون مفیدن پس باید با این شرایط کنار بیایم و حتی از فرصت هایی که ایجاد کرده استفاده کنیم.

کرونا برای ما فرصت ایجاد کرده!

تا حالا به این دید نگاه کردید که کووید-19 برای ما فرصت ایجاد کرده؟ تا حالا با خودتون فکر کردید که شاید بشه یه کارایی کرد که سختیو عذاب این شرایط رو کم کنید؟

یه نگاه به تغییرات مصرف و سرعت اینترنت بعد از اومدن کرونا بندازید

تغییرات اینترنت بعد از کووید-19

میزان Requests per Second هم در موضوع های مختلف ببینید

میزان درخواست ها بعد از کووید-19

از این آمارها زیاده و همه اونا دارن یک چیز رو نشون میدن، اینترنت داره عضوی از خوانواده همه آدمای دنیا میشه، شاید هنوز بودن کسایی که دربرابر اینترنت مقاومت میکردن و یا سعی نمیکردن سوادش رو کسب کنن ولی کرونا همه رو مجبور کرده با اینترنت دوست باشن و خریدهای آنلاین رو یاد بگیرن.

خرید های اینترنتی در دوران کووید-19

این تغییرات اجتناب ناپذیره پس بهتره از این تغییرات بنفع خودمون استفاده کنیم.

حالا که فضای آنلاین، خریدهای اینترنی، رویدادهای مجازی و … برای همه عادی شده، ایده ندارید که ازین روش ها برای پیشرفت خودتون استفاده کنید؟

ایده کسب و کاری کووید-19

درنهایت آرزوی قلبی همه آدما اینه که یه روز پاشن ببینن یه دارو یا واکسن واقعی برای این ویروس ساخته شده و همه از شرش خلاص شیم و کسی دیگه عزیزشو از دست نده.

به پرستارا و پزشکای عزیز هم خداقوت میگیم و از طرف همه بچه های فنی و اونایی که به حوزه های فنی علاقه مندن قول میدیم که چیزایی درست کنیم که کار شما رو راحت کنه و بذاره یکم استراحت کنید، ما مدیون شماییم…

آرزوی مرگ کووید-91

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *