خازن

خازن چیست؟ ساختار و کاربرد

آشنایی با خازن

اگه شما هم به دنبال آموزش الکترونیک به فرزندانتون هستید این پست آموزشی رو از دست ندید. هدف این آموزش آشنایی با خازن و ساختار اونه .

آموزش ساختار خازن به بچه ها

یک اصل مهم در آموزش الکترونیک به کودکان، جذابیت آموزش هست. بنابراین آموزش های تصویری و کارتونی تاثیر بیشتری خواهند داشت. چنین آموزش هایی خسته کننده هم نخواهند بود.

در این آموزش خازن و ساختار اونو آموزش میدیم. به خاطر داشته باشید که این قطعه الکترونیکی اندازه ها و ولتاژ ها و ظرفیت های مختلفی داره. ولتاژ و ظرفیت رو با مولتی متر اندازه گیری می کنیم. واحد اندازه گیری ولتاژ ولت و واحد اندازه گیری ظرفیت فاراد هست.

سری فیلم های آموزشی پارک الکترونیک رو با همین هدف برای شما آماده کردیم. در این فیلم ها رباتی به اسم ادوبات با مفاهیم و قطعات الکترونیکی از جمله خازن آشنا میشه.

در کنار این آموزش ها ما محصول کیت آموزش الکترونیک مدار رنگی را آماده کرده ایم. در مدار رنگی دلبندتون با مفاهیم اولیه الکترونیک و رباتیک آشنا میشه، مفهوم مدارو میشناسه، با بعضی قطعات الکترونیکی آشنا میشه و خروجی یک مدار الکترونیکی که خودش ساخته رو به صورت عملی میبینه.

لازم به ذکر است منبع این فیلم ها سایت adafruit است. توصیه میکنیم سایر فیلم های آموزشی الکترونیک به کودکان ما رو در صفحه کیتطوری دنبال کنید.

تو این تصویر چند نمونه خازن در اندازه های متفاوت میبینید.

خازن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *